ABC    DEF    GHI    JKL    ŁMN    OPR    STU    WYZ    NR SELEKCYJNE 

Prezentujemy alfabetyczny spis uprawianych przez nas odmian z krótkim opisem w formie tabeli i zdjęciami. W celu przejścia do spisu proszę o wybranie jednej z liter alfabetu powyżej.
 
Masa grona i jagody: Wartości średnie, podane są w gramach i odnoszą się do dorosłych, zdrowych krzewów, pielęgnowanych zgodnie ze sztuką.
Mróz: Minimalna temperatura jaką krzew może wytrzymać bez okrywania i odnosi się do dorosłych, zdrowych krzewów, pielęgnowanych zgodnie ze sztuką. Okrywanie krzewów ziemią znacznie podnosi ową mrozoodporność i zabezpiecza niemalże w 100% przed przemarznięciem nawet w najbardziej srogie zimy. W winnicy Sfinks okryte ziemią krzewy wytrzymywały bez szwanku spadki temperatur. do -32'C
Dojrzewanie: Z racji że termin dojrzewania może się bardzo różnić w zależności od kraju, czy nawet regionu Polski, konkretna data może być nieprecyzyjna a nawet myląca. Podana wartość w tabeli określa liczbę dni od wiosennego pękania pąków do pełnej dojrzałości owoców.
 
Liczba odmian nie jest stała. Dosadzane są nowe, rokujące szczepy, jak również usuwane są odmiany które nie podołały warunkom, lub nie spełniły oczekiwań.
 
® Symbol ten oznacza odmianę licencjonowaną, chronioną prawnie. Nie rozdajemy, ani nie prowadzimy sprzedaży sadzonek i sztobrów odmian oznaczonych tym symbolem.
         
Sadzonki doniczkowe nie są pędzone w dużym zagęszczeniu w tunelach ani przenawożone, co często utrudnia drewnienie i późniejsze zimowanie. Nasze rośliny rosną na dworze, są zahartowane i gotowe by je od razu wysadzić w miejsce docelowe. Dobra sadzonka powinna mieć przede wszystkim dobrze rozwinięty system korzeniowy, a długi "pieniek" ułatwa poprawne- głębokie posadzenie rośliny, co w dużym stopniu zabezpieczy w przyszłości przed mrozem i suszą.
 
Dane i niektóre zdjęcia pochodzą z różnych serwisów zagranicznych i polskich, których lekturę gorąco polecam:
http://www.winogrona.org/index.php?title=Kategoria:Odmiany
http://www.winorosl.pl/opisy-odmian-winorosli.html?view=all
http://vinograd.info/sorta/sorta-vinograda/
http://vinograd7.ru/docs/glavnie/sorta.htm